využite pre seba 30 rokov výskumu

Laser a liečenie pulzným magnetom

Podľa Lekárskej konferencie o magnetoterapii v Brne v októbri 2010 je kombinácia laserovej a pulznej magnetickej terapie veľmi účinná, jej efekt sa využívaním oboch terapií znásobuje a efekt uzdravenia nastáva oveľa rýchlejšie.

Pulzná magnetoterapia je jednou z najúčinnejších foriem fyzikálnej terapie

Pulzná magnetoterapia je založené na poznatkoch vedy, že membránový potenciál poškodených buniek je zmenený, čím sa mení i tok iónov v organizme. Indukovaním špeciálnych elektromagnetických polí je preto možné znova nastoliť prirodzený elektrochemický bunkový potenciál.
Použitie pulznej magnetoterapie je veľmi rozsiahle, pretože jej pôsobenia na ľudský organizmus je komplexné. Používa sa v reumatológii, ortopédii, rehabilitácii, športovej medicíne, balneológii, dermatológii, neurológii a v ďalších lekárskych oboroch.
I keď je magnetoterapia súčasťou komplexnej terapie, môžeme ju aplikovať i oddelene.
V bunkách dochádza k elektromagnetickým a biochemickým zmenám, a tým k priaznivému ovplyvneniu kostného, svalového, imunologického, hormonálneho, kardiovaskulárneho, tráviaceho a nervového systému.

Diagnózy, ktoré lieči a upravuje pulzná magnetoterapia

artritída, artróza, reumotoidná artritída, reumatizmus, zápaly nervov, ischias, kĺbová protetika, osteoporóza, Pagetova choroba, zápaly chrupavky, mikrocirkulačná nedostatočnosť, zápal žíl, kŕčové žily, upravuje periférnu cirkuláciu krvi, dermatitída, dermatóza, alergie, zjazvenie, vysunuté platničky, liečenie bolesti v traumatológii, bolestivá menštruácia, zápaly šliach, urýchľuje hojenie zlomenín, vykĺbení, hematómov, výronov, zmierňuje bolesti kĺbov...

Pulzná magnetoterapia vykazuje

Protizápalovú aktivitu

Zlepšený prietok krvi v kapilárach

Aktiváciu enzymatických procesov

Aktiváciu metabolizmu a bunkovo membránových funkcií

 

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode