využite pre seba 30 rokov výskumu

Laserové akupunktúrne pero

 Laser a akupunktúra

Akupunktúrne peroPredstavujeme Vám novinku, laserové akupunktúrne pero, ktoré neinvazívnym a nabolestivým spôsobom dokáže veľmi citlivo masírovať akupunktúrno akupresúrne body, a tým rozprúdiť zablokovanú energiu v energetických dráhach - meridiánoch. Zablokovaná energia býva totiž jednou z hlavných príčin vzniku chorôb človeka.

Náš prístroj je vhodný i na domáce použitie, pretože sám dokáže vyhľadať vhodný akupunktúrny bod na základe rozdielneho elektrického odporu pokožky.

Podstata akupunktúry spočíva v stimulácii (podráždení) niektorých miest tela, ktoré sa nazývajú aktívne body, vpichom špeciálnych tenkých ihiel. Podráždenie bodov možno vykonávať aj iným spôsobom - napríklad teplom pri moxibuscii, tlakom pri akupresúre, slabým elektrickým prúdom pri elektroakupunktúre, laserovým lúčom pri laseropunktúre, injekčnou aplikáciou homeopatických liekov pri homeosiniatrii a podobne.
Aktívne body majú vnútornú spojitosť s vnútornými orgánmi, tkanivami, alebo funkciami organizmu. Preto pri ich poruchách, alebo pri ochoreniach bývajú citlivé na tlak a spätne, ich podráždením možno liečebne pôsobiť na príslušný orgán, či jeho funkciu a súčasne aj na celý organizmus. Ak sa akupunktúra vykoná vo včasnom štádiu ochorenia, dochádza k jeho vyliečeniu a k úplnej obnove zdravia. U pokročilejších a chronických ochorení akupunktúra svojim protibolestivým, protizápalovým, celkovo posilňujúcim, upokojujúcim a regulačným pôsobením, tvorí dôležitú súčasť starostlivosti o zdravie.
Akupunktúra je liečba fyziologická, ktorá upravuje a usmerňuje priebeh životných dejov, zvyšuje odolnosť a obranyschopnosť organizmu a priaznivo liečebne pôsobí aj na také ochorenia, pri liečbe ktorých súčasná konvenčná medicína často zlyháva. Alebo aj vtedy, ak chorý nemôže užívať lieky kvôli precitlivenosti, či v dôsledku poruchy vnútorných orgánov.
Akupunktúra ovplyvňuje človeka ako celok, v jednote jeho tela a duše. Je účinná, bezpečná a na rozdiel od viacerých moderných liečebných postupov nemá nijaké vedľajšie nepriaznivé účinky. Pomáha teda skvalitňovať a urýchlovať liečebný proces a výrazne zvyšovať kvalitu života.


Akupunktúra - indikácie a kontraindikácie

Akupunktúra dosahuje úspechy v liečbe, diagnostike a prevencii asi 350 rozličných ochorení. Uvedieme aspoň niektoré - najčastejšie.
Bolesť každého druhu: bolesti hlavy, zubov a tváre, kĺbov, krížov a chrbtice, migréna, neuralgia trojklanného nervu, poúrazové a pooperačné bolesti a všetky ostatné algické stavy,
Funkčné a psychosomatické poruchy: vredová choroba žalúdka a dvanástorníka, dyskinézy (poruchy hybnosti a funkcie) žlčníka a žlčových ciest, čriev, kardiospazmus, žalúdočná a črevná dyspepsia, chronická hnačka a zápcha, ťažkosti po infekčnej žltačke a po operáciách žlčníka a žalúdka, zvýšený krvný tlak v I. a II. štádiu, znížený krvný tlak, stenokardia (bolesť pri srdci), impotencia, frigidita, nočné pomočovanie, bolestivá menštruácia a poruchy menštruačného cyklu, primárna ženská sterilita, klimakterické ťažkosti, zvýšená únavnosť, celková telesná slabosť a malátnosť, problémy s trávením, ochorenia obličiek a močového mechúra, poruchy sluchu, chuti a čuchu, zajakavosť a iné poruchy reči, niektoré metabolické poruchy, toxické záťaže (priotrávenie) organizmu jedmi a škodlivinami z vonkajšieho i vnútorného prostredia.
Alergické a cievne ochorenia: astma, žihľavka, senná (alergická) nádcha, atopický ekzém, poruchy prekrvenia končatín, tzv. Raynaudova a Meniérova choroba, vazoneurózy,
Neurologické a reumatické ochorenia: neurózy, depresie, tiky a spazmy tváre, zápaly nervov, obrna lícneho nervu, poruchy hybnosti končatín a svalové spazmy, poruchy spánku, stavy po náhlych príhodách mozgových, bolesti a vertebrogénne ochorenia chrbtice, lumboischiadický, cervikobrachiálny a cervikokraniálny syndróm, artrózy, artritídy a iné choroby kĺbov periarthritis humeroskapularis, tzv. tenisový lakeť, syndróm karpálneho tunela, osteoporóza, Parkinsonova choroba,
Stavy závislosti: na alkohole, nikotíne, heroine a iných drogách, nadhmotnosť - obezita,
Iné indikácie: ako súčasť komplexnej terapie väčšiny ochorení vo všetkých klinických odboroch medicíny. Z menej známych napríklad v dermatológii a kozmetike: vypadávanie vlasov, akné, boj proti vráskam (prevencia a odstraňovanie), starostlivosť o pleť, celulitída, ulcus cruris (vred predkolenia), v športovej medicíne: obnova a zvyšovanie výkonnosti a odolnosti, skvalitnenie a urýchlenie liečby športových poranení, uvolnenie spazmov, preventívne a rekondičné ošetrenia, poruchy imunity, syndróm chronickej únavy, tzv. manažérsky syndróm (ťažkosti zo stresu a prepracovania), vykonávanie znecitlivenia pri operáciách a bolestivých vyšetreniach, bezbolestné vedenie pôrodu.
Akupunktúru nemožno vykonávať v tehotnosti, u ľudí s hemofíliou a inými poruchami krvácavosti, u dojčiat a u ľudí s akútnou psychózou a motorickým nepokojom.
Pri diagnostike a liečbe sa v súlade so stavom chorého a charakterom ochorenia na stimuláciu vyberajú buď aktívne body na povrchu tela (klasická korporálna akupunktúra), alebo body a zóny tzv. mikrosystémov: ušnice. (aurikuloterapia, aurikulomedicína) , dlane a ruky (cheiropunktúra, Su-Jok) nohy a chodidla (podopunktúra, reflexológia), tváre (faciopunktúra), vlasatej časti hlavy (kraniopunktúra), ústnej a nosovej dutiny, jazyka a ďalších. Pri niektorých, hlavne funkčných, bolestivých a alergických ochoreniach môže akupunktúra predstavovať hlavný a jediný spôsob terapie. V prevážnej väčšine prípadov sa však vykonáva ako súčasť komplexnej liečebnej a preventívnej starostlivosti.

 

Použitie je jednoduché.

 

 • Prístrojom nájdite akupunktúrny bod a spustite ošetrenie. Ak prístroj vyhľadá vhodný bod, spustí zvukový signál.
 • Zariadenie umožňuje okamžite spustiť ošetrenie po nájdení  bodu. Nastavte si intenzitu pre elektrickú stimuláciu, takú aby bola komfortná. Ak je potrebné pridať aj laser tak ho zapnite.
 • Je vhodný pre použitie doma ale aj profesionálmi, napr. akupunkturistami.

 

 

Kedy prístroj používať?

 

 • Vo všeobecnosti laser a TENS sa používajú na symptomatickú úľavu od bolesti dlhodobo, ale aj ako dodatková liečba bolesti napr. po operáciách.
 • Laserové ošetrenie sa používa ako náhrada akupunktúrnych ihiel pretože priamo ošetruje kľúčové body na povrchu pokožky.

 

Odporúčania:

 

 • Koliesko SEN sa používa na nastavenie citlivosti pri hľadaní. U suchej pleti je potrebná vyššia citlivosť ako u vlhkej pleti.
 • Doporučujeme začať s nižšou intenzitou ošetrenia a potom zvyšovať, aby ste zvýšili účinok, ale cítili sa perfektne.
 • Modrá zóna na koliesku je mikrostimulácia a vyvoláva len slabučký efekt. Ale ani príliš silná stimulácia nemusí zvýšiť efektívnosť, dokonca u niekoho je slabšia stimulácia účinnejšia.

 

 • Laserová stimulácia má výhodu, že ju necítite. Je vhodná pre ľudí, čo pociťujú nepohodlie pri elektrickej stimulácii a u detí.
 • Má výhody oproti akupunktúrym ihlám, je neinvazívna, nebolí, je jemná a citlivá.
 • Elektrická stimulácia, pretože sú to elektrické impulzy, zaberá pozdlž dlhších dráh, ktoré sa laserom nedajú dosiahnuť do takej vzdialenosti.
 • Laserová stimulácia býva účinnejšia ako elektrická na povrchové body dosiahnuteľné laserom - napr. na ušiach a prstoch.
 • U tohto prístroja je intenzita lasera pevná a vlnová dĺžka taktiež. Ide o červený laser, ktorý preniká niekoľko cm do hĺbky.

 Laserové akupunktúrne pero si môžete zakúpiť TU

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode